Про нас

Our team

Зараз ми працюємо у 5 областях України: Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Київська, Закарпатська, – і залучили майже 60 працівників у цих регіонах.

Основні напрямки нашої діяльності

Гуманітарна допомога для ромської громади. Ми працюємо насамперед на прифронтових територіях Запорізької, Дніпропетровської, Донецької та Харківської областей. Серед наших донорів є Oxfam, ACTED, Mercy Corps, World Food Program. Ми забезпечуємо родини ромів їжею, гігієнічними наборами, зарядними батареями, ковдрами та дровами.

Грошова допомога

З грудня 2022 року ми стали першою ромською організацією, що надає міжнародну готівкову допомогу (наш партнер – Mercy Corps) у розмірі 6 660 гривень на особу, переважно родинам ромів у Закарпатті, Дніпропетровській та Запорізькій областях (10 630 осіб отримали нашу допомогу за три місяці). У липні 2023 року ми відновили процес реєстрації для отримання багатоцільової грошової допомоги, додаючи Донецьку область (гарячу точку на Донбасі).

Економічне відновлення ромських і внутрішньо переміщених жінок

Ми допомагаємо ромським жінкам і жінкам-ВПО отримати нові спеціальності та надаємо їм стартові набори для швидкого початку практики та отримання заробітку. Такі послуги доступні в наших просторах «Місце Сили» в Ужгороді, Запоріжжі та Кривому Розі. Зараз 134 жінки завершили такі курси, а 100 жінок знаходяться в процесі отримання нової спеціальності. Також у наших просторах є дитячі кімнати з нянями, що дозволяє матерям багатьох дітей та одноматкам залишити своїх дітей під наглядом і працювати, вчитися, спілкуватися з іншими жінками. Нашими донорами є фонд Східна Європа та UN Women.

Освіта ромських дітей

В Ужгороді ми відкрили дитячий простір для ромських дітей та дітей-переселенців, а з липня 2023 року такі простори доступні в Запоріжжі та Кривому Розі. Діти мають можливість відвідувати психолога (багато дітей стикаються з ПТСР, травматичними подіями на війні, проблемами адаптації), розвиваючі заняття, логопеда, курси англійської та комп’ютерні класи (згідно з нашими дослідженнями, 75% ромських сімей не мають доступу до технічних засобів та дистанційної освіти). Діти та їхні батьки також мали можливість відвідати літній табір в Закарпатті для стабілізації їхнього психоемоційного стану, та щоб відволіктися від реальності війни. Уже понад 30 000 осіб отримали нашу допомогу у всіх зазначених напрямках.

людей отримали нашу допомогу

Ознайомтеся з нашим звітом за 2023 рік:

Звіт 2023 українською

Read our 2023 report:

Report 2023 in English
Карта наших активностей

Адвокаційна робота

Ми беремо участь у багатьох міжнародних конференціях для просування прав ромів, порушення термінових питань на міжнародному рівні та залучення партнерів для допомоги ромським громадським організаціям в Україні. Наприклад, у Рейк'явіку (Ісландія) ми виступали на Конгресі ісландських жінок, де розповідали про термінові проблеми ромської громади та важливість залучення ромських жінок до ухвалення рішень на етапі раннього відновлення України та після нашої перемоги.

Ми також співпрацюємо зі структурами ООН в Україні для надання ширшого розуміння проблем, з якими стикається ромська громада при отриманні гуманітарної допомоги. Наприклад, ми підтримуємо ідею включення розміру ромської громади в гуманітарні ініціативи ООН, оскільки зазвичай гуманітарні програми фокусуються на домогосподарствах до 5 осіб, тоді як ромські сім’ї можуть складатися з 10-15 осіб. За останні 10 місяців наша організація волонтерила для Організації Об’єднаних Націй (УВКБ, офіс ООН) у межах робочих груп "Гендер в гуманітарній діяльності", "Комітет з оцінки проєктів Українського гуманітарного фонду", "Тривалі рішення щодо питань внутрішньо переміщених осіб", що надало нам можливість впливати на включення гуманітарних потреб ромської громади в діяльність ООН, сприяти підтримці ромських НУО.

Результатом нашого партнерства також була зустріч із представниками ромських НУО, ромськими лідерками та активістками з 12 по 14 липня в Києві.

Загалом у зустрічі взяли участь 45 ромських активістів (онлайн та офлайн). Спільно ми розробили рекомендації для агентств ООН щодо забезпечення рівного доступу до гуманітарної допомоги, забезпечення рівних прав та можливостей для ромської громади та представили їх Деніс Браун, Координаторці ООН із гуманітарних питань.

Підтримка малих місцевих ромських організацій

Одним із важливих пріоритетів нашої організації, яка минулого року також була місцевою ромською НУО, є підтримка місцевих партнерів. Ми залучаємо їх до наших проєктів, знайомимо з донорськими організаціями, проводимо навчання з проєктного менеджменту, залучення коштів, кризової комунікації тощо.

Наша мета – допомогти подібним місцевим організаціям отримати доступ до навчання, фінансування та стати незалежними НУО.

Ми впевнені, що системні зміни можна досягти лише через співпрацю.

Ви можете дізнатися більше про всі наші діяльності в наших соціальних мережах:

Facebook
Instagram
LinkedIn